Zehirli | Konular | Kitaplar

Şehitin köyü yasa boğuldu

Hakkari'de askeri birliğe teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ile Piyade Er Yavuz Öztürk'ün Afyonkarahisar'daki evlerine ateş düştü.

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine gelen şehit haberleri, Burunkaya ile Göçeri köylerini yasa boğdu. Dinar'a bağlı Burunkaya köyünden Piyade Uzman Çavuş Gürdal'ın ailesi, oğullarının şehit olduğu haberiyle yasa boğuldu. Şehidin babası Mehmet Gürdal ise oğlunun şehit olduğunu, uzman çavuş olan diğer oğlunun görev yaptığı Kıbrıs'ta öğrendi.

7 kardeş olan şehit Gürdal'ın, evli ve 4 yaşında Samet adında bir erkek çocuk babası olduğu öğrenildi. Köy muhtarı Mehmet Akgün, şehit Gürdal'ın yardıma muhtaç bir ailenin çocuğu olduğunu söyledi. Gürdal'ın Burunkaya köyündeki evinde, 112 sağlık ekipleri hazır bekletiliyor.

PİYADE ER ÖZTÜRK

Hakkari'deki çatışmada Piyade Er Öztürk'ün şehit olduğu haberi üzerine, Göçeri köyündeki ailesinin evi vatandaşların akınına uğradı. Oğullarının şehit düştüğü haberini alan baba Şükrü Öztürk ile anne Fatma Öztürk baygınlık geçirdi. Şehit Öztürk'ün 5 kardeş olduğu öğrenildi. Şehit Piyade Uzman Çavuş Gürdal ile Piyade Er Öztürk'ün cenazeleri, yarın düzenlenecek törenle köylerinde toprağa verilecek.

21 Ekim 2007


2 yorum

Şehıt kıme denır once ona

Şehıt kıme denır once ona bakmak alzım FAŞİST t.c devletı kurdıstanı işgal etmış yılardır somurgeleştırmış şimdı KÜRTLER kurtuluş savaşı verıyorlar bana gore orda bır işgalcı guç var ve bu guç defolmalı orda olen zavalı fakır çocuklarıdır ne şehıdı acaba

30.06.2012 - Dogancan

CVP:Şehıt kıme denır once ona

Maşaallah ne işgal ama değil mi? bin yıldır sürüyor.. şimdi de biraz ermeniler işgal etsin diye çırpınıyorsunuz. Onların ki daha kalınmış. iyi zevk verir eminim!

01.07.2012 - takoz

Konular