Zehirli | Konular | Kitaplar

SALAVAT-I ŞERİFE GETİRMENİN FAZİLETİ

Efendimiz Aleyhisselam buyurdu:

- Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktir.

- Üzerime salavat getirirseniz Allah da (c.c) sizin üzerinize salavat getirir.

- Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.

- Allah Teala (C.C) buyurdu: "Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz."

- Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (c.c) otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.

- Dua ile sema arasında bir engel vardır. Üzerime salavat getirilince engel açılır, dua yerine ulaşır.

- Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardir.

- Sırat üzerinde kalmış, hurma yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gördüm .O anda üzerime getirdigi salavat-i şerife gelip o durumdan onu kurtardı.

- Dün gece acayip bir şey gördüm. Adamın biri Sırat üzerinde düşüp kalkıyordu. O anda üzerime getirdiği salavat geldi. Elinden tuttuğu gibi Sırat'tan geçirdi.

- Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.,

- Kiyamet günü büyük ecir almak isteyen, üzerime salavat getirsin.

- Cuma günü üzerime (80) kere salavat getirenin seksen senelik günahi affolunur.

- Üzerime salavat getirilmeden yapilan hiçbir dua kabul olunmaz.

- Karsilaşan iki mü 'min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahlari bagışlanir. - Üzerime (100) defa salavat getirene, Allâh (c.c.) bin defa rahmet nazarı ile bakar. Iştiyakla daha fazla getiren için kiyamet gününde şefaat ve şahitlik ederim.

- Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.

- Cuma günü üzerime (100) defa salavat-i serife getiren kimse kıyamette öyle bir nur ile gelecek ki, eğer o nur bütün mahşer ehline taksim edilse hepsine yeterdi.

- Ömrünü boş yere heba eden kisinin kaybettigi zamani telafi etmesi için salavat-i şerife ile meşgul olmalidir. Eger bütün Ömrünü ibadetle geçirmiş olsan sonra bir defa salavat-i serife getirsen, getirdigin salavat bütün ibadetlerinden daha ağır gelirdi. Çünkü sen kendi gücün nispetinde salavat getirmektesin.

Allah Teala da (C.C) Rububiyyeti hesabıyla senin bir salavatına karşılık sana on salavat getirmektedir.Yani Allah Teala(C.C) sana on defa rahmet nazariyla bakmaktadir.

Allah Teala'nin (C.C) kuluna nazar-i rahmeti; insin, cinnin ibadetinden daha hayirlidir. Çünkü Allah(C.C) bir kuluna rahmeti ile nazar edince o kul azaba dûçar olmaz.

- Allah Teala(C.C), perşembe günü ikindi vakti, melekleri salavat-i şerife getirenlerin ismini yazmak için yeryüzüne gönderir. Cuma günü ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir.

* Salavat-i Şerife dünya ve ahirette insanin derecesini yüceltir. Onu büyük bir nur sahibi kilar. Kazanci en bol bir ticaret kaynağıdır.


176 yorum

siteyi hazırlayanlardan

siteyi hazırlayanlardan ALLAH razı olsun

08.09.2007 - misafir

Allah razı olsun gercekten

Allah razı olsun gercekten cok ehemmiyetli bir konu.salavatı şerife okumanın değerini bundan iki sene once idrak ettim.unide öğrenciyken bel fıtıgı hastalıgına yakalanmıstım.tabi bu bende epey bir sinir stres okulu dahi bırakma dusuncesi olusturuyordu(nyseki bırakmadım)bir kitapta salavat getirmenin hastalıklara dahi şifa getirecegi yazıyordu.bende bunu öğrendikten sonra hergün yolda giderken gelirken otobuste olsun özelliklede geceleri tesbihimle birlikte salavat getirerek uyuyama başladım.bu sekilde hem dua ediyor hemde dilimden salavatı dusurmuyordum..aradan belki bir kaç hafta geçti bir gece rüyamda peygamber efendimiz(s.a.v)gordum bana tebessüm ederek bakıyordu..Elhamdulillah Rabbime sukurler olsun ki boyle guzel bir sey nasip oldu bana ve ben hala bu ruyanın etkisiyle yaşıyorum.

yazıda"Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez." diyor.ben bunu bugun öğreniyorum ve 2 sene öncesinde boyle bir rüya gormustum..

Hamdolsun ki salavat getirdiğim muddetce boyle guzellikleri rabbim bahşetmeye devam ediyor.

bunları niye soyluyorum.hepimiz muslumanız elh.ama dunya işleri bizleri ibadetimizden alıkoyuyor.en önemliside namaz gibi buyuk bir ibadetten..Allah kılmayanlara da nasip etsin.yine salavat getirmek bir o kadar ehemmiyetli bir ibadet.her daim aklımızda bulunmalı hiç olmazsa yolda boşa gecen zamanlarımızı tefekkur ederek salavat getirerek gecirmeliyiz.

Allah benim o hastalıgıma şifa verdi.tamamen iyileştim.önceleri şer gibi goruyordum uzuluyordum ağlıyordum ama şimdi ise Rabbime bana boyle bir hastalık verdiği için hamdediyorum boylesine guzel şeylerle nasiplendirdiği için beni..

Rabbim herkese nasip etsin insaallah.Rahmana emanet olunuz

dua ile vealeykesselam..

08.09.2007 - _Zehrenur

YORUM

yorumlardan çok etkilendim çok güzel bi şey hazırlamışsın. ALLAH razı olsun

09.01.2008 - ALLAHI SEVİYORUM

allah razı olsun

allah razı olsun

25.09.2008 - misafir

allah hepimizden razı

allah hepimizden razı olsun...şükürler olsun ki böyle işlerle ugrasanlara...cok güzel bişey cok etkılendım ...

05.12.2008 - simge

SAKIN UNUTMAYIN DÖNECEK YERİMİZ RABBİMİZE DİR ARKADAŞLAR

BİSMİLLAHİR RAHMANİRRAHİM SA ARKADAŞLAR EVET BUSİTEDE EMEGİ GECEN ARKADAŞLARIMIZDAN ALLAH RAZIOLSUN SELAVAT TABİKİ HAYIRLIDIR VE İHLASSURESİNİ VE FATİHAYI BOLBOL OKUYALIM ARKADAŞLAR BENİN ŞU AİLEVİ SORUNLARIM VAR İŞŞAALLAH HAYIRLISI ALLAHIM SIKINTIMI GİDERİRİŞAALLAH BUNU OKUYAN 100DEFA SALAVAT GETİRİR İŞAALLAH AMİN S A

08.01.2009 - SULEYMANPORDUGAN

salavat

selamün aleyküm arkdaşlar bu siteyi hazırlayanlara çok teşekkür ediyorum umarım peygamber efendimizin şefaatine nail oluruz allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun ufak görrünen şeyler hayatımızı değil ama ahiretimizi değiştirebilir bunu untmayalım

01.02.2009 - serdar

saqoL

saqoL payLa$ım için i$ime çoq yaRıyacaq :)

21.02.2009 - miRay..

allah hepimizden razı olur

allah hepimizden razı olur inşallah

24.02.2009 - misafir

arkadaşlar salavat bu kadar

arkadaşlar salavat bu kadar mucize ve kazançlı olmasına ramen biz bunları yeni ögreniyoruz. yaradan allahım nasip eder insallah ki çocuklarınıza kesinlikle ögretinki onlar her okudugunda size ve onlara yaradan allahım rahmet indirsin.. sevaplar ihsan eylesin..bununla beraber allah ı zikretmeyi ve laaaa ilahe illallah demeyi sakın unutmayın .. bir yerde okumuşdum laaaa kelimesini (4 a okuyacak sekilde söylerseniz yani ) laaaa ilahe illallah derseniz yaradan rabbim sizin 4 bin günahınızı silermiş.. bu ne büyük bir lutuf .. üşenmek şeytandandır.. arkadaşlar şu üç günlük dünya için sonsuz ahireti satmak hiç kimseye nasip olmaz insallah. yaradan rabbimin şevkati sevgisi ve merhameti üzerinizde olsun.. son nefesinizde iman dolu giditmek nasip eylesin...

27.02.2009 - misafir

amin

amin

01.03.2009 - misafir

s.a

gercekten cok güzel bir sey allah razı olsun böyle bir seyi bizimle paylastıgın için gercekten insan salavat-ı serifeyi okuyunca ne olacaklarını anlatıyorsunuz gercekten allah razı olsun..

04.03.2009 - misafir

Tebrik

Kandiliniz mübarek olsun; bu hayırlı hizmetiniz için de Allah sizden razı olsun.

09.03.2009 - Metin

böyle güzellikleri

böyle güzellikleri bizlerle paylaşanlardan Allah razı olsun

10.03.2009 - süheyla

gerçekten böyle güzel

gerçekten böyle güzel şeyleri paylaştıgınız için teşekkür ederim devamını dilerim *-*-ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN*-*-ALLAH RAZI OLSUN

11.03.2009 - yavuz

Konular