Zehirli | Konular | Kitaplar

Nureddin Yıldız'dan Hz. Ebubekir (R.a.)'a Hakaret!

Bu konu linki aşağıda verilen forum sitesinden alıntıdır.
n-f-k.com/nfkforum/index.php?/topic/14277-nureddin-yyldyzdan-hz-ebubekir-raa-hakaret/

“Fâsıkı fıskı ile anın ki halkı onun şerrinden koruyasınız” sözü gereğince..
Hz.Ebubekir (r.a) dil uzatan edepsiz nureddin yıldız'ın zehirlerinden Allah (cc) ümmeti Muhammedi muhafaza buyursun.

izahı hiçbir şekilde mümkün olmayan bu tür cümleleri söyleyen biri hakkında müspet düşünme kapısı yüzümüze kapanmıştır. Mustafa İslamoğlu'nun 3 Muhammed (sav, o salavat getirmez ama bizim boynumuza borçtur) kitabında yaptığı, Peygamber Efendimizi sav sıradan insan seviyesine indirme tatbikatını, Nureddin Yıldız'ın şahsında başta Hazreti Ebubekir ra olmak üzere tüm sahabe üzerinde uygulandığını görmekteyiz. Allah şerlerinden emin eylesin...

röportajı yapan bir bayan ve nureddin yıldızın kitaplığında yapılmış bir röportaj. Arkasında cilt cilt kitap. Acaba bu kitapların hiçbirinde mahremlereri ve namahremleri okumadı mı ki böylesine rahat bir şekilde bu röportajı vermiş? (bu da işin ayrı bir boyutu)

Soru:
Hocam bizler Sahabe-i Kiram’ın hatta gelmiş geçmiş evliyaların hayatlarını çerçeveliyoruz ve onları ulaşılmaz bir yere asıyoruz. Sonra sadece seyrediyoruz. Belki de nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Nedir ulaşılmaz kılınan?

Nureddin Yıldız'ın Cevabı
Hayır, Hazreti Ebubekir bizim hayatımıza ulaşamaz. Gelsin internet çağında bir Ebubekir Sıddık olsun göreyim onu. Aynen böyle yazabilirsiniz Hatice Hanım. Ebubekir Efendilerimiz zamanının bir numarası idi. Kıyamete kadar her yılın ayrı bir Ebubekir’i olacaktır Allah’ın kulları arasında. Hazreti Ebubekir miracı desteklediği için, miraçtan tereddüt etmediği için kendisini mağarada feda ettiği için ‘sıddık’ oldu. Bu internet çağı bombardıman çağı, ilahiyat fakültesi okuyanların bile Kuran’dan hadisten şüphe ettikleri; “Kuran’da şu yok, hadiste bu yok” dedikleri bir zamanda imanını koruyan, “Resullullah ne dediyse doğrudur, getirin Buhari’yi gerisi yalan”, bunu kim diyorsa Ebubekir’dir o. Biz Hazreti Ebubekir’e ulaşamayacaksak eğer, Hazreti Ebubekir de bu zamana ulaşamaz. Bu sadece şeytanın bir tuzağıdır. Ulaşamayacağımız tek şey sahabilik makamıdır. Ona kimse ulaşamaz. Çünkü Peygamber yok ortada. Onun dışında ulaşılmayacak bir şey yok hatta hadis-i şerifte ne buyuruyor Efendimiz (s.a.s.): “Sizin elli taneniz onların bir tanesi yapacak” yani biz elli kat hızlı gidiyoruz. Yani elli çarpı Hazreti Ebubekirlik imkânım var benim ama şeytan da ne diyor, “sen kim Ebubekir kim, işine bak haddini bil otur aşağı ” diyor, “sen kim Ebu Hanife kim” diyor. “Bu zamanın Ebu Hanifesiyim” diyerek yola çıkan da kazanıyor. Ama bir güreşçi, mindere çıkmadan, “ben yenileceğim ama hele bir çıkayım” derse o güreşi nasıl kazanacak ki, akıl var mantık var. O sebeple bu hal şeytan tuzağıdır. Allah’ın dostları büyük insanlar evet, ama erişilmez insanlar değil. Erişilmeyen tek şey Nübüvvet makamıdır.

yazının tamamı linktedir

dunyabizi...iri-olacak.html


29 yorum

N.YILDIZA CEVAP YAZMAK

Kendini hoca zanneden bu kişiye cevap yazmaya bile değmez sebebi mi,yukarda ki yazıyı okumak yeterli özellikle ilk paragrafı alim eğitimli birinin kullanacağı cümleler değil onlar.Sokak ağzıyla sarfedilmiş kelimeler gelsin göreyim onu gibi son derece basit utanç verici nitelemeler.O yuzden hiç cevap vermemek sadece bu kişi zehirlidir uzak durun demek yeterli dir.

05.07.2012 - ZERRİN

Bu ne su-i zann böyle?

Uzun zamandir siteyi takip ediyorum.Bu site sadece insanlara dini anlatan insanlari-hocalari-alimleri karalamak,kulp takmaktan baska bir is yapmiyor.

Allah askina burada zamanimizda yasayan hocalardan hangisine iyi dediniz? Yani var mi size göre böyle iyi bir hoca? Dini anlatan herkezi kötü göstermek,su-i zann yapmak günah degil mi?

06.07.2012 - Mehmet Ören

CVP:Bu ne su-i zann böyle?

Yahu kardeşim bu sitede bahsi geçen insanların sözlerindeki hatalar anlatılıyor. O adam bu hakareti yaptı mı yapmadı mı? ha yapmadığı şeyi yaptı diye anlatılıyorsa burada haklısınız..

Eğer kitabında yazmadığı şeyi yazdı deniyorsa burada haklısınız.

Yok eğer aynen burada dedikleri gibi olay cereyan ediyorsa siteyi eleştirmek yerine düşünmek lazım. Tonlarca yorum var ama hiç birinde eleştiri getirilen noktaya cevap yok. hep yok şehit oldu yok büyük alim, yok siz herkesi karalıyorsunuz o var.

halbuki bu sitede yer alan konularda günlük gazetelerdeki köşe yazılarından derleme. olağan üstü birşey yok

09.07.2012 - derleme

saçma sapan şeyler söyleyen

saçma sapan şeyler söyleyen bu adamın her tarafı hoca olsa ne olur.
Edep çizgisinden yoksun,Sahabe-i Kiram'ı anlayamamış.
Bu adamlardan mı biz dinimizi öğreneceğiz.
sözlere bak...
Hayır, Hazreti Ebubekir bizim hayatımıza ulaşamaz.
Gelsin internet çağında bir Ebubekir Sıddık olsun göreyim onu
Aynen böyle yazabilirsiniz Hatice Hanım.
Yani elli çarpı Hazreti Ebubekirlik imkânım var benim ama şeytan da ne diyor, “sen kim Ebubekir kim, işine bak haddini bil otur aşağı ” diyor, “sen kim Ebu Hanife kim” diyor. “Bu zamanın Ebu Hanifesiyim” diyerek yola çıkan da kazanıyor.
Başka bir videosunda "Hz.Ebubekir Tasavvuf imtihanından geçemez" diye zırvalamış.
kendince birşeyler anlatmak istiyor belki ama gafletinden mi hıyanetinden mi yıktığı yaptığından fazla oluyor...

16.07.2012 - Mehmet Yorulmaz

Allah eleştiri yapan herkeze

Allah eleştiri yapan herkeze mağfiret etsin , yarını kıyamet olan bi gündEn korkmayan ağzına qeleni söyLüyo , hocaları karalayan bunun kuL hakKı olduqunu ahirette hesabını nasıl verceqini hiç düşünmez mi ? Anladıqım kadarıyla sizin derdiniz fEsat çıkarmak kendinize qeLin ya ! Size mi kaldı hocaları eleştirmek herkez kendi yanlışlarının muhasebesini yapsın ilahi kamerayla her an izlendiqinizi unutmayın . Selamün aleyküm

28.07.2012 - misafir

olayları yanlış değerlendirme

yazdıklarınız fındık kabuğunu doldurmaz n.yıldızın beş bin videosunu dinleyin sonra eleştirin kardeşler. insanların elbette konuşma uslubları farklı farklıdır.

01.08.2012 - vedat

Fâsıkı fıskı ile anın ki halkı onun şerrinden koruyasınız” sözü

Es Selamu aleykum.
bir kac saattir elhamdulilleh diyerek islenmis mevzulari okuyorum.suana kadar diye bilirim,ki.genis kaynaklarla ehli sunnet disi sapiklari net anlasirlir desifre etmissiniz.baslik mevzunun hassasiyetini basligi ile izah etmis.anlasilamamis olmasina anlam veremedim,yorumcularin itirazi ile.DINI ZARURATIN.ne anlama geldigini idrak edemeyenler icin elhamdulilleh muslumanim demenin,kul hakkina hangi durumlarda girilip.hangi durumlarda,da.dininden cikabilecigini bilmemesidir.misal kisaca vereyim.4,kisi konusuyorsunuz.birisi murted olmus birini,yani dini zarurati inkar ederek.LA ILAHE ILLALLAH,diyen cennete girecektir alir basimin ustune koyarim demis asikar aciktan.Yuce Allahu Tealanin ayet-i kerimelerini hice saymis.yahudilerde hiristiyanlarda LA ILAHE ILLALLAH,dedimi cennete girecek Muhammeden Rasurullah demesi sart degil demis.peygamberimizide hice saymis.sizde dogru demis dediginiz an.dinden cikmis olursunuz.bulundugunuz ortamda can guvenliliginiz yok ise itiraz edemiyecekseniz.orayi terk etmemekle bile dinden cikarsiniz.dinimiz islam kimsenin nefsi tekeline gore uygulamasi icin gonderilmemistir,hak yoldan sapanlari desifre ise her muslumanin cihadi,dir.zulm karsisinda susanda dilsiz seytan,dir.

12.09.2012 - aylan

Allah Rızası için bir konuyu

Allah Rızası için bir konuyu derinlemesine araştırmadan öyle ulu orta söylemeyin. Ne Diyim Allah sizi Islah etsin... Yahu Siz bu adamın orada ne demek istediğini anlamadan konuşuyorsunuz. Hadi ona da tamam. Aklınız O Hoca'nın ne demek istediğini almıyor.Bu adam uzayda yaşamıyor ya. Gidin hocam böyle böyle bir konu var deyin. Biz mi yanlış anladık yoksa... deyin Sonra nasıl isterseniz onu yapın. Yani Allah'ın bir kuluna iftira atmanın yeri göğü sallayan en büyük haramlardan olduğunu bilmiyor musunuz?. Ebu Hureyre (r.a)tan rivayetle Efendimiz (a.s) buyuruyor ki: "Kişiye günah olarak her duyduğunu söylemesi yeter." (Müslim)

21.01.2013 - misafir

nureddin yıldız hocafendinin

nureddin yıldız hocafendinin sohbetlerinden kac tanesini dinledinizki boyle carpıyıtorsnz..zaten HZ EBUBEKİR baslıklı sohbetini dinlersenz ona ne buyuk iftira ettiginizi anlarsnz..o islam adına hizmet ederkn sizemi kaldı iftiralar karalamalar ..Allahu TEALA ne diyor bnm dost bildgim kuluma savas acarsanız bizzat size ben savas acarım..bunu bilen bi
müslüman her kelimesyi konusurken Allahtan korkmalı kaldıramıyacagnız yukler altına giripte ahirette cehhenm ehlinden olmaya calısmayın

23.03.2013 - misafir

Yanıt: Fâsıkı fıskı ile anın ki halkı onun şerrinden koruyasınız

Selâm Ehlinedir

Ehl-i Sünnetten başkasını sapık gören bir zihniyet ise ehil değildir. Çokluğunuz sizi şaşırtmasın, insanların çoğuna uyarsanız ne olacağını tenkit ettiğimiz cümlenizi delil olarak kullanıyorum

" genis kaynaklarla ehli sunnet disi sapiklari net anlasirlir desifre etmissiniz..."

Kendi sapıklığınızı ifade etmiş olmayasınız ? Cennet sizin de cehennem bizim mi ? Ya da Allâh Sübhanehu ve Te' Âla mı bilir kimin cennete gidip gitmeyeceğini ?

İyisi mi geniş kaynaklarınız sizin olsun. Bize Allâh yeter.

26.03.2013 - Ali İmran

N.Yıldızı haklı gören

N.Yıldızı haklı gören insanlar! O zaman Peygamber Efendimiz haksız mı oluyor? Hz. Ebu Bekr'i Eshabı Kiramın bile üzmesini men etmiştir Allahın Resulü.

27.03.2013 - misafir

Nureddin Yıldız'dan Hz. Ebubekir (R.a.)'a Hakaret!

Nureddin Yildizin sözleri degil bu. Ve bu sitede bir cok hocaya alime dil uzatiliyor.
Bu konusma degistirilmistir asil kaynagi bakarsaniz hicte öyle bir cümle kullanmadigini görürdünüz yazik size hemde cok yazik!

08.04.2013 - misafir

CVP:Nureddin Yıldız'dan Hz. Ebubekir (R.a.)'a Hakaret!

o birçok hocalar kimmiş acaba? ibni teymiye? İskender Mihr? Mustafa İslamoğlu? Ahmed Hulisi? ...

bunlar mı?

08.04.2013 - kim

Nureddin Yıldız'dan Hz. Ebubekir (R.a.)'a Hakaret!

Sevgili kardeşler size şunu söyleyebilirim şu devirde Hz. Ömer (r.a.) bile gelse insanlara şöyle bir konuşma yapsa halkın ilk karşı çıkışı şu olacaktır: Hah şuna bak daha düne kadar çocuğunu diri diri toprağa gömüyordu şimdi kalkmış bize va'z ediyor, iyi biri olsa zaten çocuğunu diri diri toprağa gömmezdi denilebilecek bir durumdayız. Allah hepimizi muhafaza buyursun.

02.08.2013 - guraba

nurettin yıldız'ın hz.ebubekir'e hakareti

allah nurettin yıldızdan razı olsun ben hoca efendiden çok istifade ettim hocaefendinin sohbetlerini cımbızlayarak sözlerinden arkasını dinlemeden hocaefendiye gayet çirkin iftiralar atılmaktadır bu iftiraları atan kardeşlerimizin allah tan korkmalarını umarım bu iftiraları atan insanların niyeti nedir? herhalde fitne çıkarmaktır. hoca efendi hz.ebubekir efendimizi bize örnek insan olarak anlatmıştır iftira atan insanların sohbetleri kulağıyla dinlemelerini akıllarıyla tartmalarını sohbetlere tevhid'i ve şirk' tam manasıyla anlayıp ona göre hüküm versinler bu insanlar hayatlarında kaç sefer kuranı anlayarak okudular kaçsefer hadis külliyatı okudular acaba bu insanlar tevhidin anlamını gerçekten biliyorlarmı.

18.09.2013 - ahmet kulu

Konular